شرکت سروآب انرژی

فیلتر تصفیه آب


معمولاً آب طبیعی برای مصارف آب آشامیدنی و صنعتی نیاز به تصفیه دارد، زیرا دارای عوامل بیماری ها و میکروب های مختلف می باشد. هدف از تصفیه آب، جداسازی مواد و املاح مضر از آب و بهبود طعم آب به وسیله فیلتر تصفیه آب می باشد، که باعث جلوگیری از بیماری های مختلف گوارشی، قلبی و عروقی، کبدی و کلیوی و عفونی و … می شود.

فیلتر آب به عنوان یک بخش مهم از دستگاه تصفیه آب است و روی کیفیت آب تاثیر به سزایی دارد، بدون استفاده از فیلتر مناسب امکان حذف آلاینده ها وجود ندارد. برخی از افراد برای جلوگیری از آلودگی های منابع آب از دستگاه های تصفیه آب استفاده می کنند تا بتوانند از آب سالم استفاده کنند. اگر می خواهید اطلاعاتی درباره فیلتر آب، فیلتر تصفیه آب کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید..

فهرست مطالب

بررسی نحوه عملکرد تصفیه آب

تصفیه آب (Water Treatment) به فرایندی گفته می‌شود که طی آن ناخالصی ها و آلاینده های معلق و محلول در آب حذف می شود و کیفیت آب بهبود پیدا می کند. آب یکی از اساسی ترین نیازهای بشر به شمار می رود و استفاده از آب سالم برای بدن ما ضروری می باشد.

فیلتر آب چیست؟

فیلتر آب دستگاهی است که ناخالصی ها را از بین می برد و باعث کاهش آلودگی آب می شود. این کار با استفاده از یک فرآیند شیمیایی یا بیولوژیکی صورت می گیرد. فیلتر آب برای کارهای مختلفی مانند تصفیه آب استخر، آکواریوم ، آبیاری کشاورزی و برای تامین آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر آب-sarvwater.com

پنج روش تصفیه آب

تصفیه آب از گذشته تا کنون به روش های مختلفی انجام می شده است، برخی از متداول ترین روشهای آن عبارتند از:

1.تصفیه به روش کلر زنی

در روش کلر زنی به منظور ضدعفونی کردن و از بین بردن آلودگی ها به آب کلر اضافه می کنند. یکی از معایبی که تصفیه آب به روش کلر زنی دارد، این است که نمی تواند بعضی از میکروارگانیسم ها مانند پروتوزا کیست دار را از بین ببرد.

2.تصفیه آب به روش جوشاندن

جوشاندن آب یکی از قدیمی ترین روش ها برای ضدعفونی آب به شمار می رود، اگر چه جوشاندن آب به مدت کافی می‌تواند بسیاری از باکتری ها را از بین ببرد، اما قادر به کشتن همه باکتری‌ها نیست.

3.تصفیه آب به روش اسمز معکوس RO

روش اسمز یکی از کارآمدترین روش ها برای تصفیه می باشد، که طی یک فرآیند فیزیکی می تواند آب شور را به شیرین تبدیل کرده و ناخالصی‌های آن را بگیرد.

تصفیه آب - سرو آب

4.تصفیه به روش تقطیر

 تقطیر در واقع نوعی فرایند فیزیکی است که موجب جداسازی مخلوط ها از یکدیگر می شود البته مخلوط هایی حاوی حداقل یک مایع باشند. تصفیه آب به روش تقطیر یکی از قدیمی ترین فرآیندهای تصفیه ای آب است.

5.تصفیه آب به روش کارتریج فیلترهای الیافی

 فیلتر الیافی یا پرو پیلن معمولاً در دستگاه های تصفیه شهری استفاده می شود و با عبور آب از لا به لای الیاف فشرده شده، تصفیه و زلال و شفاف می شود.

اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب هم مثل تمام دستگاه‌ها و کالاهای دیگر با قیمت‌های متنوعی در بازار موجود است. دلیل اصلی تفاوت قیمت این دستگاه‌های تصفیه آب در کیفیت آبی است که این دستگاه‌ها می‌توانند از خود خارج کنند. دلیل دیگر تفاوت قیمت دستگاه‌های تصفیه آب، در دوام آن‌ها است. بعضی از این دستگاه‌های تصفیه آب دوام بالایی ندارند و پس از مدت زمان نه چندان زیادی خراب می‌شوند. بدیهی است که این دستگاه های تصفیه آب باید قیمت پایین تری نسبت به دستگاه‌های تصفیه آب مقاوم تر و با دوام تر داشته باشند. دلیل دیگر تفاوت قیمت دستگاه تصفیه آب در تعداد فیلترهای موجود در آن است. هر چقدر تعداد فیلترهای موجود در دستگاه تصفیه آب بیشتر باشد و کیفیت کار آن‌ها بالاتر باشد قیمت دستگاه تصفیه آب هم بالاتر خواهد بود. اگر سری به قیمت‌های دستگاه‌های تصفیه آب در سایت‌های آنلاین و در بازار بزنید متوجه می‌شوید که قیمت این دستگاه از دو میلیون تومان تا چیزی حدود ۱۵ میلیون تومان متغیر است. البته بدیهی است که قیمت‌های بالاتر هم برای این دستگاه در بازار پیدا می‌شود ولی قیمتی که معمول است معمولا تا ۱۵ میلیون تومان می‌باشد.

قیمت فیلتر تصفیه آب

فیلتر دستگاه تصفیه آب در قیمت‌های مختلف در بازار وجود دارد. هر چقدر کیفیت فیلتر آب بالاتر باشد و دوام و طول عمر آن بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود. از دیگر مواردی که در هنگام خرید فیلتر آب دستگاه تصفیه آب باید به آن دقت کنید مواد فیلتر شونده آن فیلتر هستند. هر چقدر فیلتر آب بتواند مواد بیشتری را فیلتر کند قیمت آن بالاتر خواهد بود. یک فیلتر آب باید بتواند موادی مانند رسوبات جامد محلول در آب، فلزات سنگینی که در آب موجود هستند مثل سرب و آهن و جیوه، انواع مواد بیولوژیکی مانند باکتری‌ها و مواد نیترات دار کلر را از آب جدا کند. از آنجا که فیلتر آب یک قطعه مصرفی است خیلی قیمت بالایی ندارد و می‌توانید این قطعه را با قیمتی تا حداکثر ۲۰۰ هزار تومان در بازار پیدا کنید.


برای خواندن مطالب درمورد آب شیرین کن صنعتی میتوانید:

انواع فیلتر تصفیه آب چیست ؟

فیلتر تصفیه آب از انواع آلودگی ها به داخل آب جلوگیری می کند تا یک آب سالم در اختیار شما قرار گیرد. فیلتر تصفیه آب به فیلتر فیزیکی و فیلتر شیمیایی تقسیم شده است. فیلترهای فیزیکی به این صورتی کار می کند که با وارد کردن فشار به آب آلودگی های فیزیکی را حذف می کند. فیلترهای شیمیایی نیز به کمک یک ماده شیمیایی آلودگی ها را حذف می کند. با تصفیه آب با فیلتر بو و مزه آب در شرایط بهتری قرار می گیرد.

بسیاری از دستگاه ها که در بازار عرضه می شود دارای چند فیلتر است و آب را از فیلترهای مختلف عبور می دهند. فیلتر تصفیه آب، آلودگی و مواد اضافی را از آب حذف می کنند و در نهایت مواد معدنی مورد نیاز برای بدن را در آب قرار می دهند. همین امر موجب می شود که با بالاترین کیفیت آب در اختیار شما قرار گرفته شود.

فیلتر تصفیه آب دارای انواع مختلفی است این فیلترها در مراحل مختلف آب را تصفیه می کنند و در نهایت با کیفیت ترین و سالم ترین آب را در اختیار شما قرار می دهند. استفاده از آب سالم برای سلامتی پوست و مو بسیار مهم و تاثیر گذار است.

فیلتر آب انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است:

فیلتر آب پلی پروپلین

فیلتر آب ممبران

فیلتر آب کربن پودری

فیلتر آب پست کربن

فیلتر آب کربن بلاک

فیلتر آب مینرال

فیلتر آب پلی پروپلین

فیلتر پلی پروپلین یک فیلتر تصفیه آب است از این فیلتر برای از بین بردن املاح درشت استفاده می شود فیلتر پلی پروپیلن را با نام فیلتر pp نیز می شناسند. این فیلتر ذرات نامطلوب که در آب موجود هستند را به خود جذب می کند به همین دلیل این فیلترها را فیلتر الیافی نیز می نامند. از بین بردن این مواد فیزیکی در مرحله اول صورت می گیرد که ذرات درشت در قسمت های بیرونی فیلتر و ذرات ریزتر در قسمت داخلی فیلتر قرار می گیرند. فیلتر پلی پروپلین در صنایع مختلف دارویی، مواد غذایی و صنایع بهداشتی استفاده می شود.

فیلتر آب کربن پودری

فیلتر کربن پودری برای از بین بردن باکتری و حشرات در آب استفاده می شود. وجود این حشرات و باکتری ها باعث می شود آب در حالت نامطلوب قرار گیرد و بو، رنگ و مزه آن تغییر کند. این فیلتر آب از جنس نارگیل است و این قابلیت را دارد تا مواد سمی مانند کلر و سایر آفت های آب را از بین ببرد و آبی سالم را در اختیار شما قرار می دهد. این فیلتر دارای ذرات بسیار ریز کربن است که قابلیت جذب بسیار بالایی دارد.

فیلتر آب کربن ناخالصی های موجود در آب را از بین می برد و مواد مضر در این فیلترها جمع می شود و باید حتما سالی دو بار این فیلترها را تعویض کرد.


برای خواندن مطالب درمورد نمک زدایی آب دریا میتوانید:

فیلتر تصفیه آب-sarvwater.com

فیلتر آب کربن بلاک

فیلتر آب کربن بلاک به صورت استوانه ای یک تکه ساخته می شود. این فیلتر از جنس پوسته نارگیل کربن فشرده شده است که دارای منافذ بسیار ریزی می باشد. با عبور آب از این منافذ کلر و بوی آب از بین می رود. این فیلتر آب به عنوان یکی از فیلترهای بسیار ضروری به شمار می رود و در صورت نداشتن این فیلتر، تصفیه آب انجام نمی گیرد. برای تصفیه و داشتن آب سالم باید هر شش ماه یکبار این فیلترها را تعویض کنید.

فیلتر آب ممبران

فیلتر آب ممبران آلودگی های محلول را در زمان تصفیه آب از بین می برد. این آلودگی ها شامل انگل، قارچ، باکتری و میکروب ها هستند که در صورت ورود به بدن باعث ایجاد بیماری های زیادی برای انسان می شود. فیلتر ممبران علاوه بر از بین بردن این آلودگی ها فلزات مضر نیز از بین می برد. این فیلتر از چند لایه که دارای ضخامت کمی هستند تشکیل شده است و چند لایه به صورت فشرده روی هم قرار می گیرند.

فیلتر تصفیه آب ممبران یکی از بهترین فیلترها است که بسیاری از آلودگی ها را که شما با چشم نمی بینید توسط این فیلتر حذف می شود. فیلتر آب ممبران 98 درصد از ورود آلودگی ها به داخل آب جلوگیری می کند. این فیلتر باید هر 6 ماه یکبار حتما تعویض شود.

فیلتر تصفیه آب-sarvwater.com

فیلتر آب پست کربن

به فیلتر آب پست کربن فیلتر خطی کربن نیز گفته می شود. این فیلتر وظیفه از بین بردن بو و مزه نامطبوع آب را دارد که در این مرحله از بین می رود. زمانی که آب از این فیلتر عبور می کند به دلیل عبور کردن از مراحل قبل تقریبا آب سالمی است به همین دلیل طول عمر فیلتر پست کربن نسبت به سایر فیلترها دارای طول عمر بیشتری است. عمر فیلترهای آب پست کربن یکسال است و بعد از آن حتما باید تعویض شود.


برای خواندن مطالب درمورد دستگاه تصفیه آب صنعتی میتوانید:

فیلتر آب مینرال

فیلتر آب مینرال یک فیلتر بسیار کاربردی است که مواد معدنی آب را حفظ می کند. سایر فیلترها املاح موجود آب را به خود جذب می کنند که باعث ایجاد آبی سبک می شود و املاح مفید در آب از بین می رود.

 فیلتر آب مینرال این قابلیت را دارد که مواد معدنی که برای انسان مفید است را به آب باز گرداند. به عنوان مثال آبی که از آب شدن برف ها به وجود می آید در مسیر رودخانه ها قرار می گیرند و این آب مانند چشمه آب دارای خواص معدنی هستند. این آب مواد معدنی را از عبور از سنگ ها به خود می گیرد که باعث می شود آب دارای خاصیت معدنی باشد. عمر این فیلترها دو سال است و بعد از آن باید فیلتر تعویض شود.

تصفیه آب - سرو آب

راههای تشخیص دستگاه تصفیه آب خوب از بد

با توجه به این که روز به روز برند های بیشتری در این زمینه فعالیت می کنند، اینکه بتوانید دستگاه تصفیه خوب را از بد تشخیص دهید بسیار کارآمد می باشد. فرآیند اسمز معکوس فرآیندی که در برندهای معتبر دستگاه استفاده می شود این است که از تعداد فیلتر بیشتری استفاده می شود، تا بتواند آلاینده‌های بیشتری را فیلتر کند.
به همین خاطر اگر با دستگاهی مواجه شدید که کمتر از پنج مرحله بود آن را خریداری نکنید، زیرا این دستگاه ها پیش تصفیه هستند. دستگاه تصفیه باید از۵ مرحله تا ۹ مرحله و در برخی موارد حتی بیشتر باشد.
روش دیگری که می توان تشخیص داد که دستگاه تصفیه آب خوب است این است که به هیچ عنوان بدون تضمین کاهش میزان املاح و سختی آب دستگاه را خریداری نکنید. از نصاب دستگاه بخواهید که پس از نصب دستگاه تصفیه سختی آب را قبل از تصفیه و بعد از تصفیه به شما نشان دهد، اگر میزان سختی آب موجود ۸۰ و ۹۰ درصد کاهش نداشت آن را خریداری نکنید.
سعی کنید محصول را از فروشنده معتبر تهیه کنید و نسبت به گارانتی آن اطمینان حاصل کنید

هدر رفت آب نیز از دیگر مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید، دستگاه های کارآمد هدر رفت آب را به حداقل می رسانند. یکی دیگر از ویژگی های دستگاه تصفیه مناسب این است که بو و مزه آب را بهبود می دهد و حتی تلخی آب را نیز از بین می برد.

فیلتر آب و دستگاه تصفیه آب خانگی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

دستگاه تصفیه انواع آلودگی آب را از بین می برد به صورتی که آب برای شما قابل شرب باشد. این دستگاه دارای مزایای بسیاری است به همین دلیل بسیاری از افراد که آب شرب مناسبی ندارند برای تصفیه آب از این دستگاه استفاده می کنند. اما فیلتر آب به عنوان بخشی از دستگاه های تصفیه است تا با استفاده از روش های مختلف آلودگی آب را حذف کنند.

فیلتر آب قسمتی از دستگاه تصفیه است که کار اصلی آن از بین بردن آلودگی آب است. از بین بردن آلودگی آب مهمترین مزیت فیلتر آب می باشد و باعث بالا رفتن کیفیت آب و طعم آن می شود. هر چقدر که دستگاه تصفیه آب دارای قیمت بالایی باشد، اما فیلتر مناسبی نداشته باشد این دستگاه برای شما کارآمد نیست و نمی تواند آب را به خوبی تصفیه کند.


برای خواندن مطالب درمورد فیلتر شنی میتوانید:

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب

هدف اصلی استفاده کردن از دستگاه تصفیه برای این است که ما از آب آشامیدنی سالم استفاده کنیم و این انتظاری است که از دستگاه تصفیه آب داریم. اما در صورت تعویض نکردن فیلتر تصفیه آب دستگاه نمی تواند آب آشامیدنی سالم را در اختیار ما قرار دهد.

بسیاری از فیلترها قبل از رسیدن به تاریخ انقضا خود دیگر نمی توانند آب را به خوبی تصفیه کنند در صورتی که در زمان مشخص فیلتر را تعویض نکنید علاوه بر اینکه فیلتر، آب را تصفیه نمی کند باعث ایجاد آسیب به دستگاه نیز می شود و شما باید هزینه بیشتری را متحمل شوید. اما زمان تعویض فیلتر به عوامل زیر بستگی دارد:

کیفیت آب

کیفیت فیلتر آب

مقدار مصرف آب

مدت زمان استفاده از فیلتر

عملکرد فیلتر دستگاه تصفیه آب

شاید شما نیز هنگام باز کردن لوله آب شهری املاحی را مشاهده کرده باشید که این املاح در کتری رسوب می کنند. این املاح درشت هستند و شامل شن و ماسه است و برای بدن انسان بسیار مضر است. گاهی این املاح باعث ایجاد سنگ کلیه در انسان ها می شود این املاح در مرحله اول توسط فیلتر دستگاه تصفیه حذف می شود در صورتی که فیلتر تصفیه آب از ورود این املاح جلوگیری نکند باعث کپ شدن و گرفتگی شیلنگ می شود و دستگاه تصفیه دچار مشکل می شود.

بعد از حذف شدن این املاح درشت، آب از فیلترهای دوم و سوم رد می شود و کلر و مواد جانبی کلر باید از آب حذف شود. وجود کلر در آب بسیار مضر است و باعث ایجاد ریزش مو و آسیب دیدن به پوست می شود. حذف کلر در دستگاه تصفیه آب باعث آزاد سازی یون های مثبت و منفی کربن می شود و کلر جذب کربن می شود و همین امر باعث می شود فیلتر از مرحله دوم و سوم رد نشود.

بعد از فیلتر شدن آب در مرحله دوم و سوم آب وارد فیلتر چهارم تصفیه می شود در این مرحله فیلتر آب به صورت ریز بافت است و آب وارد پمپ دستگاه تصفیه می شود. آب با فشار زیاد از فیلتر ریز بافت عبور می کند این فیلتر قابلیت حذف املاح بسیار ریز را دارد. املاحی مانند نیترات، آرسنیک و آلومینیوم را از آب آشامیدنی حذف می کند تا بهترین آب آشامیدنی را در اختیار شما قرار دهد.

در مرحله پنجم آب از طریق دستگاه تصفیه آب به بهترین آب شیرین کن خانگی تبدیل می کند و طعم آب آشامیدنی شیرین می شود.

مرحله ششم یک آب معدنی ساز است و املاحی که برای بدن مفید است به آب بر می گرداند. مرحله آخر که جز مهمترین فیلتر تصفیه آب به حساب می آید آب آشامیدنی را قلیایی می کند. با قلیایی شدن آب مواد مضر آب دور ریخته می شود و آب آشامیدنی قلیایی استفاده می شود.

نحوه نگهداری فیلترهای تصفیه آب

هر فیلتر تصفیه آب دارای طول عمر مفید می باشد اما طول عمر فیلتر به دو عامل کیفیت آب ورودی به دستگاه تصفیه و مقدار مصرف بستگی دارد. برای نگهداری و طول عمر بیشتر فیلترها می توانید در مدت های مشخص اقدام به تعویض فیلتر آب کنید. زیرا در کیفیت آب تاثیر بسیاری دارد پیشنهاد می کنیم هر شش ماه یکبار فیلترهای تصفیه آب را تعویض کنید. گاهی به دلیل آلودگی زیاد در فیلتر آب علاوه بر اینکه آب را تصفیه نمی کند باعث آسیب رساندن به دستگاه نیز می شود پس برای تعویض فیلتر ها به هیچ وجه کوتاهی نکنید.

برخی از افراد در روزهای اول استفاده از دستگاه تصفیه آب دانه های کوچک سفید و حباب های ریزی را مشاهده می کنند. توصیه می کنیم در صورت مشاهده این دانه ها در آب نگران نباشید این موضوع به دلیل وجود اکسیژن در فیلتر دستگاه است و بعد از چند بار استفاده این مشکل حل می شود. همچنین ممکن است بعد از تعویض فیلتر نیز با چنین مشکلی رو به رو شوید.

فیلتر تصفیه آب-sarvwater.com

بهترین محل نصب دستگاه تصفیه آب

در دنیای امروز استفاده از دستگاه تصفیه آب یک وسیله ضروری برای هر خانواده ای به شمار می رود، زیرا آب لوله کشی شهری از نظر کیفیت سطح بسیار پایین دارد و مصرف طولانی مدت آن منجر به بروز بیماری‌های گوناگون می‌شود. سیستم تصفیه فاضلاب شهری نمی تواند تمامی املاح موجود در آب را از بین ببرد. بنابراین می توان گفت یکی از بهترین روش ها به منظور پاکسازی آب استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است.
دستگاه تصفیه خانگی معمولا در آشپزخانه منزل و در زیر سینک نصب می شود، زیرا سینک آشپزخانه فضای کافی برای نصب دستگاه را دارد. می توان شیر برداشت آب تصفیه شده را بر روی سینک هم نصب نمود. اما نمونه‌های رومیزی آن نیز وجود دارد که بر روی کابینت قرار می گیرد، همچنین می توانید دستگاه را در ورودی آب سرد کن، آبخوری، یخچال، قهوه ساز و چای ساز نصب کنید. شما می‌توانید با توجه به فضای منزلتان دستگاه مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

تصفیه آب - سرو آب

توجه داشته باشید که دستگاه نباید در معرض یخ زدن و تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد. اکیداً توصیه می کنیم، خودتان دستگاه تصفیه آب خانگی را نصب نکنید و این کار را به یک کارشناس نصب حرفه‌ای بسپارید. زیرا نیروهای متخصص با توجه به مواردی مثل فشار و دمای آب منازل، میزان فاصله مخزن ذخیره تا شیر برداشت و … بهترین مکان برای نصب دستگاه تصفیه آب را انتخاب می کنند.
آب برابر با زندگی است، زیرا حدود دو سوم بدن انسان را آب تشکیل داده است، هر انسانی به طور متوسط برای حفظ سلامتی خود روزانه به حدود۲.۴ لیتر آب نیاز دارد.
از این رو استفاده از آب سالم برای انسان حیاتی است. آب آلوده بر روی طعم آشامیدنی ها مانند چای و قهوه، همچنین غذا ها تاثیر می گذارد و جوشاندن آب روش مناسبی برای از بین بردن همه املاح آب نمی باشد و همچنین نیازمند صرف زمان زیادی است.


برای خواندن مطالب درمورد دستگاه آب شیرین کن میتوانید:

روش تعویض فیلتر تصفیه آب

در این قسمت می‌خواهیم نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب را شرح دهیم. تعویض فیلتر تصفیه آب، کار بسیار ساده‌ای است و هر فردی می‌تواند در منزل خود به راحتی فیلتر دستگاه تصفیه آب خود را تعویض کند. فقط برای انجام این کار لازم است که چند نکته را مد نظر قرار داد که اگر این نکات در نظر گرفته نشوند هم به فیلتر‌های دیگر آسیب وارد می‌شود و هم اینکه کیفیت آب خروجی از دستگاه تصفیه آب پایین خواهد آمد. به این مسئله هم توجه کنید که تمام مطالب این قسمت در مورد تعویض فیلترهای کارتریج است. فیلترهای کارتریجی، معمولی ترین و رایج ترین فیلتر‌های موجود در دستگاه تصفیه آب موجود در بازار هستند.

به منظور تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب، شما به یک آچار مخصوص نیاز دارید. آن آچار باید بتواند هوزینگ دستگاه تصفیه آب را باز کند. تقریبا تمام دستگاه‌های تصفیه آب دارای قسمتی به اسم هوزینگ هستند. در بعضی از مواقع و در بعضی از دستگاه‌های تصفیه آب، قسمت هوزینگ خیلی سفت بسته می‌شود و باز کردن آن‌ها کار راحتی نیست. بنابراین شما باید برای باز کردن هوزینگ دستگاه تصفیه آب ابتدا یک مقدار زور و فشار به آن وارد کنید و سپس اگر موفق به باز کردن آن نشدید فشار بیشتری به آن وارد کنید. اصلاً نگران نباشید و تا جایی که می‌توانید به آن زور وارد کنید و فقط مراقب باشید آچار نشکند. در واقع به جز شکستن آچار، خطر دیگری، دستگاه تصفیه آب شما را در این هنگام تهدید نمی کند. اگر به هیچ عنوان هوزینگ دستگاه تصفیه آب باز نشد بایستی از روش گرم کردن پوسته و منبسط کردن آن استفاده کنید. به منظور گرم کردن پوسته هم می‌توانید از سشوار بهره بگیرید. باید با سشوار، دور تا دور هوزینگ را گرم کنید و پس از یک دقیقه که این کار را انجام دادید، مجدداً با آچار، اقدام به باز کردن هوزینگ کنید. اگر چنانچه با منبسط کردن و گرم کردن پوسته، باز هم هوزینگ دستگاه تصفیه آب باز نشد می‌توانید با یک شیئ کوچک چندین ضربه به آچار وارد کنید. هر چند باید مراقبت کنید که انقدر ضربات، محکم نباشند که هوزینگ دستگاه تصفیه آب شما بشکند. باید دقت کنید که ضرباتی که می‌زنید آرام باشند ولی با تعداد زیاد. اگر باز هم هوزینگ باز نشد می‌توانید یک لوله پیدا کنید و  آچار را درون آن لوله بگذارید و از این پس به آن لوله فشار وارد کنید. طبیعی است که با انجام این کار مطابق با قانون اهرم، شما نیروی چند برابری برای باز کردن هوزینگ وارد خواهید کرد. این کار می‌تواند کمک شایانی در راه باز کردن هوزینگ به شما بکند. اگر چنانچه با همه اقدامات فوق، هوزینگ باز نشد می‌توانید پیچ‌های بالای آن را باز کنید تا کلا هوزینگ از دستگاه تصفیه آب جدا شود. پس از این کار، شما باید هوزینگ را برداشته و به تعمیرگاه ببرید و آن را درون یک گیره محکم ببندید و پس از آن با کمک آچار‌های فلزی، فیلتر موجود بر روی آن را باز کنید. یا اینکه دو عدد پیچ گوشتی بزرگ را درون روزنه‌های ورودی و خروجی آن بگذارید و آن را بچرخانید.

نتیجه گیری

آب آشامیدنی بر سلامت انسان تاثیر مستقیمی دارد آب های تصفیه شهری از کمترین کیفیت برخوردار هستند به همین دلیل استفاده از فیلتر آب مخصوص باعث می شود که از ورود مواد مضر به آب جلوگیری شود. هر فیلتری دارای طول عمر مشخصی است و این فیلترها بعد از مدتی دیگر خاصیت جذب مواد مضر را ندارد و باید حتما تعویض شود. همچنین به این نکته توجه کنید که برخی از فیلترها به صورت غیر استاندارد تولید می شوند و قیمت ارزانتری نسبت به سایر فیلترها دارند. اما عواقب بدی را برای سلامتی مصرف کنند گان مخصوصا نوزادان و زنان باردار دارد.

سوالات متداول فیلتر تصفیه آب

فیلتِر آب دستگاهی است که ناخالصی ها را از بین می برد و باعث کاهش آلودگی آب می شود.

فیلتِر آب پلی پروپلین

فیلتِر آب کربن پودری

فیلتِر آب کربن بلاک

فیلتِر آب ممبران

فیلتِر آب پست کربن

فیلتِر آب مینرال

کیفیت آب

کیفیت فیلتِر آب

مقدار مصرف آب

مدت زمان استفاده از فیلتر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
Facebook
Twitter
Pinterest
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *