آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی یا دستگاه RO که با نام اسمز معکوس نیز شناخته می شود، به منظور تصفیه و شیرین سازی آب در مقیاس بزرگ و صنعتی استفاده می شود و به خصوص در مناطق گرمسیر و مناطقی که با کمبود آب شرب مواجه هستند بسیار کارآمد است.

فهرست مطالب

بررسی آب شیرین کن صنعتی

در حال حاضر که مسئله کمبود آب یکی از اساسی ترین دغدغه های بشر به شمار می رود، راه حل های مختلفی جهت تامین آب مورد نیاز مطرح شده است و آب شیرین کن صنعتی یکی از کارآمد ترین راه حل ها به شمار می رود. دستگاه این دستگاه می تواند آبهای نسبتا شور تا آب های خیلی شور را شیرین کند و روند کار آن از طبیعت الهام گرفته شده است.
از جمله مزایای استفاده از آب شیرین کن صنعتی می توان به:
مصرف پایین انرژی، امکان کار مداوم بدون نیاز به توقف های ادواری، تصفیه نهایی پسآب، مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر روشهای تصفیه آب، ایجاد آب مقطر با کیفیت برای مصارف پزشکی و صنعتی، عدم عبور املاح، باکتری ها، ویروس ها، هزینه پایین تامین و نگهداری، کاهش مصرف آب به دلیل بکارگیری مجدد آب در دستگاه تصفیه آب صنعتی، سازگاری با شرایط اقلیمی متفاوت و قابلیت بکارگیری در صنایع سنگین و نیمه سنگین اشاره کرد.
شرکت سرو آب انرژی یکی از پیشگامان تولید و نصب آب شیرین کن صنعتی می باشد.

آب شیرین کن صنعتی-سرو آب


برای خواندن مطالب درمورد نمک زدایی آب دریا میتوانید:

نحوه کار آب شیرین کن صنعتی

تصفیه آب صنعتی از گذشته تا امروز با استفاده از روش های مختلفی قابل انجام است. موثرترین روشی که امروزه برای تصفیه آب صنعتی استفاده می شود اسمز معکوس (RO) است که نسبت به سایر روش ها هزینه ی کمتری دارد و موثر ترین و مقرون به صرفه ترین روش دراین دستگاه ها به شمار می رود.
آب شیرین کن صنعتی بر پایه قانون کلی تمایل به مهاجرت آب شیرین به سمت آب شور ساخته شده است و طی چهار مرحله ی پیش تصفیه، پمپاژ با فشار بالا، فیلتراسیون و گند زدایی آب خروجی آب شور را به آب شیرین تبدیل می کند.

آب شیرین کن صنعتی-سرو آب

مهم ترین فرآیند اصلی نمک زدایی و جداسازی یون های محلول در آب های شور فناوری اسمز معکوس است. در این فرآیند با اعمال فشار آب شوری که املاح دارد و از دریا، چاه، قنات ها و نهرهای زیر زمینی استخراج شده را به سمت آّب شیرین هدایت نموده تا از غشای نیمه تراوا عبور کند. این غشا با منافذ بسیار ریزی که دارد املاح و یون هایی که در آب وجود دارند را حذف می کند
و بدین ترتیب آب بدون املاح از سوی دیگر غشا به بیرون از دستگاه انتقال پیدا کرده و آب شیرین به دست می آید و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. به آبی که از لایه های غشای نیمه تراوا خارج شده، آب تصفیه شده می گویند. همچنین آبی که اجازه خروج از دستگاه آب شیرین کن صنعتی پیدا نمی کند، پسآب یا دور ریز نام دارد.


برای خواندن مطالب درمورد دستگاه آب شیرین کن میتوانید:

این دستگاه قادر به پاک سازی آب هایی با حجم بیشتر از ۵ متر مکعب می باشد. علاوه بر حذف هرگونه شوری، تلخی، مواد جامد و مزه های ناخوشایند آب، این دستگاه می تواند املاح آب از جمله کلسیم و منیزیم را تا حد استاندارد تنظیم کند. توجه داشته باشید که پس از چند مرتبه استفاده از این دستگاه، نیاز به شستشوی فیلتر و غشای نیمه تراوا با روش‌های مختلف از جمله بک واش و مواد شیمیایی می باشد.

از آب شیرین کن صنعتی می توان در تولید آب شرب، کشاورزی و تولید دارو، دام و طیور، نیروگاه های بخار، استخر ها، دستگاه دیالیز بیمارستان ها، مراکز تجاری‌و مسکونی بسیار بزرگ و… استفاده کرد.
آبی که توسط دستگاه آب شیرین کن تولید می شود مطابق با استانداردها است و از نظر بهداشتی مورد تایید می باشد، به همین دلیل در صنایع مختلفی از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنند.

طریقه ی نصب آب شیرین کن صنعتی

نصب و راه اندازی دستگاه این دستگاه یکی از فاکتورهای اساسی در جهت بهره‌برداری از این دستگاه می باشد، به این خاطر شما باید شرکت تولید کننده ی مجرب و متخصص را انتخاب کنید، کارشناس مورد نظر باید اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند آن را در اختیار اپراتور دستگاه قرار دهد، یکی از این آموزش های مهم این است که نصاب باید به اپراتور پر کردن چک لیست نگهداری از دستگاه به صورت مداوم را آموزش دهد. این کار باعث بهره وری از دستگاه آب شیرین کن می شود. شرکت سرو آب انرژی دارای متخصصان بسیاری در زمینه طراحی و نصب آب شیرین کن صنعتی می باشد.

کاهش منابع آب جهانی و همچنین افزایش نیاز به منابع قابل استفاده در بخش هایی مانند گلخانه ها، کشاورزی، کارخانجات، صنایع مختلف و… موجب شده که استفاده از سیستم های تصفیه آب ضرورت بیشتری پیدا کند. از طرفی هزینه های سنگین تصفیه آب صنعتی باعث شده صنایع مختلف نیازمند به نیروهای متخصص برای طراحی سیستم های تصفیه آب و آب شیرین کن صنعتی باشند.
آب تصفیه شده در زمینه های مختلف و تولید هرچه که شما در زندگی روزمره از آن استفاده می کنید تاثیر بسیار مهمی دارد، چرا که کیفیت آب در کیفیت محصولات غذایی ، گلخانه ای و کیفیت محصولات کارخانجات و همچنین در مراکز بهداشتی مثل مراکز دیالیز نقش مهمی را دارا می باشد. از این رو نیاز به نصب دستگاه آب شیرین کن روز به روز بیشتر می شود، شما می توانید جهت تهیه و نصب دستگاه به سایت سرو آب انرژی مراجعه کرده و در کمترین زمان ممکن آن را تهیه کنید.


برای خواندن مطالب درمورد تصفیه آب میتوانید:

سخن پایانی

با استفاده از این دستگاه با ظرفیت متناسب می توان آلودگی ها و املاح آب را به مقدار قابل توجهی کاهش داد و این دستگاه می تواند بسیار کاربردی باشد. اما مسئله ای که وجود داد این است که حتما باید از یک برند معتبر خریداری شود و توسط نیروهای متخصص و حرفه ای نصب شود تا بتواند عملکرد صحیح و قابل قبولی داشته باشد.

سوالات متداول آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن یا دستگاه RO که با نام اسمز معکوس نیز شناخته می شود، به منظور تصفیه و شیرین سازی آب در مقیاس بزرگ و صنعتی استفاده می شود.

مصرف پایین انرژی، امکان کار مداوم بدون نیاز به توقف های ادواری، تصفیه نهایی پسآب، مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر روشهای تصفیه آب، ایجاد آب مقطر با کیفیت برای مصارف پزشکی و صنعتی، عدم عبور املاح، باکتری ها، ویروس ها، هزینه پایین تامین و نگهداری، کاهش مصرف آب به دلیل بکارگیری مجدد آب در دستگاه تصفیه آب صنعتی، سازگاری با شرایط اقلیمی متفاوت و قابلیت بکارگیری در صنایع سنگین و نیمه سنگین

تصفیه آب صنعتی از گذشته تا امروز با استفاده از روش های مختلفی قابل انجام است. موثرترین روشی که امروزه برای تصفیه آب صنعتی استفاده می شود اسمز معکوس (RO) است که نسبت به سایر روش ها هزینه ی کمتری دارد و موثر ترین و مقرون به صرفه ترین روش به شمار می رود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
Facebook
Twitter
Pinterest
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.